LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situatë e vështirë nga reshjet në Kolonjë/ Përroi del nga shtrati, rrezikohen disa banesa nga përmbytjet

3 Nëntor 2023, 21:44, Aktualitet CNA

Situatë e vështirë nga reshjet në Kolonjë/ Përroi

Kolonja po përjeton një situatë të vështirë nga rreshjet e shiut.

Uji ka vërshuar në rrugët e qytetit.

Forcat zjarrfikëse kanë tentuar të hapin rrugët, por për shkak të reshjeve të vazhdueshme  ato bllokohen sërish.

Mësohet se e njëjta situatë është edhe në fshatin Qafëzes, pasi ka dalë nga shtrati përroi i fshatit, dhe rrezikojnë banesat në lagjen e fshatit afër përroit.

Do të duhet edhe aty ndërhyrja e emergjencave për të normalizuar situatën. Priten informacione të tjera në vijim./ CNA

Lajmet e fundit nga