LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama përmend shifrat e FMN: Shqipëria sot ka ndër ekonomitë më rezistente në rajon

3 Nëntor 2023, 16:48, Aktualitet CNA
Rama përmend shifrat e FMN: Shqipëria sot ka ndër ekonomitë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama në Asamblenë e Zgjeruar të Partisë Socialiste në Fier foli lidhur me përparimet që ka bërë vendi ynë.

Ai tha se nëse do të vazhdojmë të ecim përpara si tani, me uljen e borxheve dhe çeljen e negociatave mund të bëhemi një shtet që të marrë vlerësimin dhe të kalojë në 2B.

Teksa citoi shifrat e FMN, ai tha se vendi ynë sot ka ndër ekonomitë më rezistente në rajon.

“Shqipëria sot është gjithmonë e më atraktive dhe gjithmonë dhe më e respektuar sepse  pas pamjes së bukur kanë ndodhur shumë gjëra të rëndësishme. FMN theksoi se Shqipëria sot ka ndër ekonomitë më rezistente në rajon. Nuk është një gjë që e kanë të gjithë, sepse ju e dini mirë se sa gjëra kanë ndodhur në botë dhe i kanë prekur të gjitha ekonomitë Standard & Poor’s

bëri bëri një rritje në renditje të Shqipërisë. Nëse do të vazhdojmë të ecim përpara si tani, me uljen e borxheve dhe çeljen e negociatave mund të bëhemi një shtet që të marrë vlerësimin dhe të kalojë në 2B.”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga