LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Revolucioni i karrigeve gjetje”, Çani: Deputetët e opozitës duhet të shkonin në ekstrem

2 Nëntor 2023, 21:59, Aktualitet CNA
“Revolucioni i karrigeve gjetje”, Çani: Deputetët e
Gazetari, Arian Çani

Gazetari, Arian Çani ka folur lidhur me tensionet e krijuara në kuvend.

Në një intervistë për Euroneës ai tha se i ashtuquajturi “revolucioni i karrigeve’ është gjetje interesante.

Ai thotë se veprimet e deputetëve janë krejt normale madje habitet pse nuk po bëjnë më shumë.

“Mediat e pushtetit këtë e kanë quajtur revolucion karrigesh dhe për hir të së vërtetës nuk është gjetje e keqe, është gjetje interesante, për një njeri si puna ime që është neutral, me asnjë palë, mua mu duk interesant ky revolucioni i karrigeve. Për mua kjo që po ndodh është krej normale dhe habitem si ata deputetë atje nuk kanë mundësi të bëjnë më shumë. Të merresh me karrige s’është trimëri e madhe. Reagimi duhet të jetë edhe më destruktiv. Unë jam që opozitat duhet të jenë destruktive në momentin që janë të bindura se mbrojnë kauza të drejta për publikun dhe për veten e tyre. Deputetët e opozitës duhet të shkonin në ekstrem.”, tha Çani.

Gazetari u shpreh se nuk ka asgjë të keqe që një opozitë të jetë destruktive dhe është diçka normale në vendet me demokraci të zhvilluar./ CNA

Lajmet e fundit nga