LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Ujërat e zeza vërshojnë në rrugët e Tiranës, kaos me trafikun

3 Nëntor 2023, 14:31, Aktualitet CNA

VIDEO/ Ujërat e zeza vërshojnë në rrugët e

Kryeqyteti shqiptar, Tirana, është përfshirë nga moti i keq, ku për shkak të përmbytjeve janë bllokuar disa akse. Ndërkohë ka dalë nga shtrati dhe lumi Lana, ku janë përmbytur rrugët përreth dhe disa biznese. 

Në rrugë kanë vëshuar edhe ujërat e zeza. Në videon e mëposhtme, pranë ish-Ekspozitës, duket se mjetet kanë ndaluar për shkak të vërshimit të ujërave të zeza në rrugë.

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, u ka bërë apel qytetarëve që të minimizojnë lëvizjet pas stuhisë së shiut, që ka përshirë vendin orët e fundit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Veliaj thotë se ekipet e Bashkisë janë në terren për çdo emergjencë.

Gjithashtu ai bën thirrje që për çdo emergjencë qytetarët të telefonojnë në numrin 112./CNA

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga