LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nis stërvitja "Strong Balkan 23"/ Peleshi: Forca Speciale nga 8 vende vijnë në Shqipëri

3 Nëntor 2023, 11:00, Aktualitet CNA

Nis stërvitja "Strong Balkan 23"/ Peleshi: Forca Speciale nga 8

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka njoftuar këtë të premte se ka nisur stërvitja "StrongBalkan23", e cila zhvillohet për herë të parë në Shqipëri.

Peleshi ka publikuar në rrjetet e tij sociale disa foto të ushtarakëve dhe tregon se stërvitja do të bëhet bashkë për Forcat Speciale të 8 vendeve të Ballkanit.

Ai deklaron se në këtë mënyrë synohet të rritet më shumë bashkëpunimi rajonal.

“Nis stërvitja Strong Balkan 23, e cila zhvillohet për herë të parë në Shqipëri. Forca Speciale nga 8 vende të Ballkanit do të stërviten së bashku, për të rritur më shumë bashkëpunimin rajonal, duke përftuar njëherësh rritje në nivelin profesional, aftësim taktik, operacional e strategjik, për të përballuar sfidat komplekse që paraqet sot mjedisi i sigurisë”, thekson ministri./ CNA

Lajmet e fundit nga