LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dumani, takim me Yuri Kim dhe ndihmëssekretarin amerikan/ Mesazhi i Jim O’Brien për drejtësinë

3 Nëntor 2023, 09:13, Aktualitet CNA

Dumani, takim me Yuri Kim dhe ndihmëssekretarin amerikan/ Mesazhi i Jim

Kreu i SPAK-ut, Altin Dumani, ka zhvilluar një takim në SHBA me ndihmëssekretarin amerikan të shtetit, Jim O’Brien.

Në këtë takim, Dumani është shoqëruar nga ish-ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim.

Ndihmëssekretari amerikan i shtetit ka publikuar në platformën "X" një foto me Dumanin dhe Yuri Kim, ku edhe jep një mesazh për Reformën në Drejtësi.

Jim O’Brien deklaron se reforma po jep rezultate reale dhe po tregon me veprime se askush nuk është mbi ligjin.


“I kënaqur që takova shefin e SPAK-ut, Altin Dumanin. Është mbresëlënëse të shohësh Reformën në Drejtësi që jep rezultate reale për popullin shqiptar, duke treguar me veprime se askush nuk është mbi ligjin. SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqishëm Reformën në Drejtësi, e cila është thelbësore për të ardhmen e Shqipërisë në BE”, thekson O’Brien./ CNA

 

Lajmet e fundit nga