LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Moti i keq/ Nesër ndalohet lundrimi i mjeteve të vogla në Gjirin e Vlorës

3 Nëntor 2023, 10:22, Aktualitet CNA

Moti i keq/ Nesër ndalohet lundrimi i mjeteve të vogla në Gjirin

Për shkak të motit të keq, mjetet e vogla lundruese dhe anijet e peshkimit që operojnë jashtë gjirit të Vlorës janë ndaluar të lundrojnë nesër duke filluar nga ora 09:00.

Ndërkohë për tragetet dhe anijet e mallrave nuk do të ketë bllokim.

Sipas njoftimit, drejtuesit e anijeve të peshkimit dhe mjetet e vogla lundruese, janë njoftuar për situatën e përkeqësuar dhe për merrjen e masave për sigurimin e mjeteve në vendet e akostuara dhe parandalimin e ngjarjeve dhe situatave.

Anijet e transportit ndërkombëtar detar do të vazhdojnë të operojnë normalisht sipas destinacioneve dhe tragetet do të jenë gjithashtu në lundrim./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga