LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Moti i keq përfshin vendin, rrebeshe shiu dhe përmbytje në Tiranë

3 Nëntor 2023, 13:42, Aktualitet CNA

VIDEO/ Moti i keq përfshin vendin, rrebeshe shiu dhe përmbytje në

Të premten kryeqyteti është përfshirë nga moti i keq. Lumi i Lanës rrezikon të dalë nga shtrati, ndërkohë ka ndërprerje të energjisë në disa zona. 

Ndërkohë, raportohet se ka probleme me qarkullimin edhe në autostradën Tiranë-Durrës, ku disa pjesë të rrugë janë përmbytur. 

Sipas Meteoalb, në Shqipëri do të bjerë deri në 95 mm shi, pasi vendi është prekur nga stuhia ‘Ciaran’ që në fakt ka përfshirë gjithë Evropën./CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga