LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transformimi i segmentit të dytë të Gjanicës/ Rama ndan pamjet: Rrugë e re e një frymëmarrjeje të gjelbër

5 Nëntor 2023, 14:23, Aktualitet CNA
Transformimi i segmentit të dytë të Gjanicës/ Rama ndan
Kryeministri, Edi Rama

Kryeministri, Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale pamjet nga punimet e bëra në segmentin e dytë të Gjanicës.

Rama thotë se ky transformim ka futur në shtrat një lumë të zhytur mes ferrave, kallamishteve e plehrave të mbledhura me dekada.

"Transformimi i segmentit të dytë të Gjanicës, ka futur në shtrat një lumë të zhytur mes ferrave, kallamishteve e plehrave të mbledhura me dekada, duke krijuar rrugë të re frymëmarrjeje të gjelbër që përshkon Fierin e Rilindur dhe u jep mundësi qytetarëve të levizin në këmbë në një pedonale të gjatë.", shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga