LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita kërkon plotësimin e tre kushteve/ Komisioni i Ekonomisë do të zhvillojë mbledhjen online

5 Nëntor 2023, 14:52, Aktualitet CNA

Opozita kërkon plotësimin e tre kushteve/ Komisioni i Ekonomisë

Opozita vijon që t’i qëndrojë vendimit për të mos pasur normalitet në parlament derisa të plotësohen 3 kërkesat e tyre. Ata kanë bllokuar punën e Komisioneve dhe normalitetin në seancë plenare.

Grupi Parlamentar i PD kishte planifikuar mbledhje në orën 09:00, Komisioni i Ekonomisë vendos zhvillimin e mbledhjes online.

Pas këtij njoftimi opozita vendosi të shtyjë mbledhjen e grupit me një orë.

Në mbledhjen e Komisioneve, atë të Ekonomisë, Ligjeve, Shëndetësisë, Politika e Jashtme dhe Veprimtaria Prodhuese ku kryefjalë do të jetë projekt-buxheti i vitit 2024.

Njoftimi i Komisionit të Ekonomisë: “Në vijim të njoftimeve për zhvillimin e mbledhjes së Komisionit për Ekonominë dhe Financat për sa i përket shqyrtimit të projektligjeve të Paketës Fiskale. Ju bëjmë me dije se mbledhja e komisionit, ditën e hënë, datë 6.11.2023, Ora 09:30, do të zhvillohet online në platformën Zoom. Linku për aksesimin e mbledhjes do ju dërgohet në vijim.

Njoftimi i Kryetarit të Grupit Parlamemtar të PD, Gazment Bardhi drejtuar deputetëve të opozitës:

“Mbledhja e grupit e planifikuar për në orën 09:00, shtyhet për në orën 10:15. Lutem të jemi të gjithë në orën 10:15 në sallën e grupit pranë Kryesisë së Kuvendit. Ju përshëndes!”./ CNA

Lajmet e fundit nga