LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erëra të forta dhe reshje shiu/ Moti i keq përfshin Kukësin, fshatrat pa energji elektrike

5 Nëntor 2023, 18:08, Aktualitet CNA

Erëra të forta dhe reshje shiu/ Moti i keq përfshin Kukësin,

Qyteti i Kukësit është përfshirë nga moti i keq me erëra të forta dhe reshje shiu.

Shumë fshatra kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e kushteve të këqija atmosferike.

Njësitë administrative Shtiqën,  Tërthore, Kolsg, Surroj, Arrën, Malzi e disa lagje të qytetit janë pa energji elektrike.

Gjatë 24 orëve të dundit është dëmtuar edhe linja 110 KV duke u këputur linja e tensionit të lartë Fierzë-Qaf Mali-Kukës, në afërsi të fshatit Kodër Lumë.

Moti i keq ka prekur Shqipërinë që nga dita e premte ku pati përmbytje në Tiranë si dhe disa qytete të tjera të Shqipërisë./ CNA

Lajmet e fundit nga