LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidentohet makina e Gardës/ Shoqëronte familjarë të gjyqtares së GJKKO, Irena Gjoka

23 Dhjetor 2023, 08:22, Aktualitet CNA
Aksidentohet makina e Gardës/ Shoqëronte familjarë të
Foto ilustruese

Në aksidentin automobilistik ndodhi mbrëmjen e djeshme në Selitë.

Në këtë aksident është përfshirë eskorta e Gardës së Republikës. e cila shoqëronte familjarë të gjyqtares së Gjykatës së Posaçme, Irena Gjoka.

Raportohet se një punonjës policie teksa udhëtonte me automjetin e tij ka goditur automjetin e punonjësve të Gardës.

“Janë përplasur (vetëm me dëme materiale) automjeti me drejtues shtetasin A. D., me automjetin e Policisë, me drejtues shtetasin I. H. Si pasojë shtetasi I. H., ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe automjeti ka dalë nga rruga. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton Policia.

Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qënë lagështira si pasojë reshjeve të shiut.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CNA

Lajmet e fundit nga