LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mustafa Nano tregon “misionin e fshehtë”/ Pse erdhi Pompeo në Tiranë

16 Maj 2022, 20:54, Politikë CNA
Mustafa Nano tregon “misionin e fshehtë”/ Pse erdhi Pompeo

Analisti Mustafa Nano ka komentuar vizitën e ish-Sekretarit amerikan të Shtetit në Tiranë, Mike Pompeo.

Nano tha se Pompeo erdhi në Tiranë me një mision dhe me një mesazh për ish-kryeministrin Sali Berisha. Sipas tij, mesazhi që ka dashur të përcjellë zyrtari amerikan është se Berisha është i vdekur.

Kjo s?ka lidhje me departamentin e shtetit, kjo mund të ketë lidhje individuale. Ky u përket republikanëve. Ai vjen si ish-Sekretar dhe republikan dhe si një nga kandidatët e mundshëm presidencialë sepse vetë ka hedhur pëlqimin se do të jetë një nga kandidatët nëse Trump nuk kandidon, por është një nga njerëzit e afërt të Trumpit dhe kështu që marrëdhëniet me Trumpin nuk i ka prishur asnjëherë, por ka mbetur gjithmonë figurë institucionale. Me siguri ka kontakte të rëndësishme.

Qëndrimi i tij nuk është një shaka, por një provë që Berisha është i vdekur, ai ka ardhur me siguri me këtë mision për të përcjellë këtë mesazh, që t’i thotë këtij njeriu të vdekur që ke vdekur. Ai mund të ketë pasur dhe arsye të tjera, të bëjë një rrugë dhe dy punë dhe përcill këtë mesazh dhe atë mesazh me siguri është konsultuar me partinë e republikanëve. Insistoj se kjo ka qenë puna e tij më e rëndësishme“, deklaroi analisti në “Mcn Tv”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga