LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anëtarësimi i Suedisë në NATO/ Ambasadorja takon Ramën

16 Maj 2022, 14:29, Politikë CNA
Anëtarësimi i Suedisë në NATO/ Ambasadorja takon Ramën

Ambasadorja e Suedisë në Tiranë Elsa Hastad ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama.

Në fokus të diskutimit ka qenë dorëzimi i aplikimit të Suedisë për tu anëtarësuar në NATO, ndërsa ka kërkuar mbështetjen e Shqipërisë, si anëtare me të drejtë ta plota. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ambasada përmes një postimi në rrjetin social Twitter.

?Ky është një moment historik. Takim me kryeministrin Edi Rama, duke informuar vendimin e Suedisë për dorëzimin e aplikimit për anëtarësim në NATO. Faleminderit Kryeministër për takimin shumë të mirë dhe mbështetës!?, thuhet në njoftim.

Lajmet e fundit nga