LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I besojmë, nuk i besojmë”/ Gjekmarkaj, gjëegjëza me Ramën për Presidentin

10 Maj 2022, 10:58, Aktualitet CNA
“I besojmë, nuk i besojmë”/ Gjekmarkaj,

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj, e ka quajtur false ofertën e kryeministrit Edi Rama ndaj Opozitës, për t’u përfshirë në procesin e përzgjedhjes së Presidentit.

Sipas tij, kjo mazhorancë nuk është e denjë për të zgjedhur Presidentin.

?Kjo mazhorancë ka disa probleme, me çështjen e zgjedhjeve me raportin DASH dhe OSBE-ODIHR, ka probleme me dekrimializimin, dhe për faj të opozitës aktuale ka pushtet?, është shprehur Gjekmarkaj.

Ky i fundit ka thënë se është i paqartë se deri ku shkon oferta e Ramës për opozitën.

?Rama ka folur për mundësi bashkëpunimi me opozitën. Nuk e kam kuptuar se deri kur shkon oferta e Ramës për të përfshirë opozitën në këtë  proces. Loja me figurimet që vijnë nga jashtë përbëjnë shashka mediatike që si bëjnë nder aksujt?, është shprehur Gjekmarkaj, duke nëvizuar se janë të gatshëm për për të ndërtuar një strategji me Ramën, nëse do të kishte një ofertë pa hile./CNA.al

Lajmet e fundit nga