LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dervishi: Të dalësh kundër SPAK-ut, ke dalë kundër SHBA-së

9 Maj 2022, 20:22, Aktualitet CNA
Dervishi: Të dalësh kundër SPAK-ut, ke dalë kundër

Gazetari Ferdinand Dervishi thotë se dosja e inceneratorëve që po hetohet nga SPAK-u është dosje me abuzime të mëdha.

Por, përveç saj ai tha në emisionin “Now” me Erla Mëhillin, se ka edhe dosje të tjera të mëdha siç është tjetërsimi i pronave të ushtrisë.

Sipas tij, SPAK-u ndihet i sulmuar, i shantazhuar, i frikësuar. Dervishi e konsideron fjalimin e Ramës në Asamblenë Kombëtare ?goditje të madhe? pasi u bë para mbështetësve socialistë.

?Shqiptarë janë, ata jetojnë në Shqipëri, e dinë që kryeministrat në 30 vitet e fundit kanë qenë Zoti i këtij vendi?, tha Dervishi.

Sipas tij, SPAK-u aktualisht ndodhet në ?rrethim? pasi përveç akuzave nga PS-ja, është në akuzë edhe nga opozita.

?SPAK është investim amerikan dhe është i mbështetura nga SHBA. Të dalësh kundër SPAK ke dalë kundër SHBA dhe me këto dy daljet publike ai ka hedhur dy gurë kundër Amerikës për herë të parë në jetën e vet?, tha Dervishi./ Euronews Albania

Lajmet e fundit nga