LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

9 Prill 2022, 15:24, Satire Politike CNA
ARBEN BIBILUSHI JEP LEKSIONE PËR MBJELLJE GRURI

Së shpejti Ministria e Bujqësisë do shpërndajë broshurën ?Korrni grurë pa hedhur farë.?

Iu drejtohet fermerëve të të gjithë vendit dhe u lutet atyre të mos e braktisin atdheun. Sidomos tani që lufta në Ukrainë e ka çuar në qiell çmimin e grurit dhe të miellit.

Por befasia është se leksionet e mbjelljes do i japë vetë Arben Bilbilushi, ose i njohur ndryshe si Ben Dardha. Ai do shpalosë fragmente nga jeta e tij.

Se si korri gjoba kur punoi te KJ, si korri para kur ishte me Nanon e më pas kur doli kundër Nanos. Ç?metoda përdori kur korri pasuri prej Ramës e kundra Ramës. Korrje shirje ne Top Kanal etj. Shkurt do konkretizojë formulën Bibilushiane ?Korr pa hedhur farë!?

Hollësirat pasi të lexojmë me laps në dorë broshurën ?Beni nuk ble as farën.? (vijon)/CNA.al 

Lajmet e fundit nga