LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-247 milionë lek në një muaj?/ Kujt i iku truri nga rroga e Ben Blushit, shpërthen humori në rrjet

23 Dhjetor 2021, 09:12, Satire Politike CNA
Foto-247 milionë lek në një muaj?/ Kujt i iku truri nga rroga e

Skandali i publikimit të të dhënave personale dhe listës së pagesave të qytetarëve, është bërë kryefjalë e mediave.

Por, skandali në fjalë nuk mund t?iu shpëtonte as faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Ajo që u ka rënë në sy shqiptarëve është fakti se në krye të listës së personave më të paguar thuhet se është ish-politikani, Ben Blushi, me një pagë mujore prej 247 milionë lekë.

Vetë Blushi, në një reagim për mediat, ka thënë kjo shifër nuk është e vërtetë, pasi merr të paktën 20 herë më pak.

Megjithatë kjo nuk i ka penguar mediat sociale që të shpërthejnë me meme.

Më poshtë disa nga memet më pikante në rrjet:/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga