LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edhe Dajë Ceni shqetësohet për Presidentin/ “Mir’ kur t’ikën truni, po kur të ikën ene truni ene petlla si i bohet?

31 Gusht 2021, 18:53, Satire Politike CNA
Edhe Dajë Ceni shqetësohet për Presidentin/ “Mir’ kur

-Ç?o kshu mre daj, ka fillu me shit ne petlla katuni presidenti jon? ? – pyeti gjithë qef Dajë Ceni, ndërsa thithte fort cingaren që mbantë në gojë e tërhiqte nga litari gomarin ngarkuar me arka me rrush, ndërsa po shikonte në një ekran reklamash nga ato që janë vendosur gjithkund nëpër qytet një foto të Presidentit të Republikës me në sfond slloganin: ?Petulla katuni, me të ik truni?.

-Jo or dajë, iu përgjigj një mesoburrë qimeverdhë e kokërrumbullaktë që mendoi se Dajë Ceni pyeti atë. – Është duke ngrënë petulla dhe me sa duket i kanë pëlqyer dhe ka bërë një foto sefie se i pëlqejnë këto lloj fotosh.

-Shife shife kadoshi, haka ne petlla katuni? Mirë vallahi se une kujtova se ka fillu me shit petlla e kisha me shku e me ja ble nja pesagjasht? se kushedi ka njel pa pare, sqaroi Dajë Ceni.

-Jo vetëm ha, po edhe i reklamon që t?i hanë të tjerët, sqaroi qimeverdhi. – Ti hamë edhe unë e ti?

-Jo mer jo, vallahile ene sikur t?ishin me mjolt un me mi dhon Ilir Meta s?i fus n?goj or daj, se aq shum sa e ka ny dorën ai nuk ka capu me e la e nuk kom bo n?men me vdek.

Dhe pasi hodhi bishtin e cigares në dhe e shkeli me këmbë, Dajë Ceni iu drejtua gomarit:

-Uuushsh he dreq, uuuuushsh ene ti do me hongër petlla si presidenti? Nuk t?jep daja petlla ty jooo se mir? kur t?ikën truni, po kur t?ikën ene truni ene petlla si i bohet? E un? nuk kom vakt me u mor me ty se t?hypën menia e do me u bo president, masanej ku t?gjej gamor??

Lajmet e fundit nga