LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Harrojeni “kërpëraten”/ Videoja epike e Xhelal Mziut që nuk di të lexojë

24 Korrik 2021, 12:37, Satire Politike CNA
Harrojeni “kërpëraten”/ Videoja epike e Xhelal Mziut

Ish-deputetja Majlinda Halili, e cila zuri vendin e Lulzim Bashës në Kuvend, pasi opozita dogji mandatet e deputetëve, do të mbahet mend si deputetja e ?kërpëratave?, për shkak të gafave që bëri gjatë një fjalimi në foltoren e parlamentit.

Por, edhe parlamenti i ri që do të konstituohet në shtator, duket se do të ketë pasues dinjitoz të ?kërpëratave?, për më tepër edhe me titullin ?doktor? dhe duket të jetë deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu.

Ky i fundit ka mbajtur një fjalim në Kuvendin Kombëtar të PD, në 17 korrik, ku duket qartë vështirësia që ka në lexim.

Nuk e dimë se kush ia ka shkruar fjalimin ?doktor Mziut?, por ama ajo që kuptohet qartë është se Mziu, mezi arrin ta lexojë.

Lajmet e fundit nga