LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli talent i pazbuluar/ I pëlqen të luaj deejay

27 Mars 2021, 22:22, Satire Politike CNA
Luli talent i pazbuluar/ I pëlqen të luaj deejay

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha na qenka një talent i pazbuluar.

Përveç se është një baba shembullor që i lexon fëmijës përalla në shtrat para se të flerë, ndonëse nuk janë të moshës së saj, një familjar ideal që gatuan me këpucë në guzhinë, një bashkëshort që udhëton me gruan ndonëse pa rrip sigurimi, së fundmi është zbuluar se është edhe deejay.

Mbrëmjen e sotme, në emisionin ?Soiree? kanë qenë të ftuar artistë e kandidatë të partive politike, të cilët kanë diskutuar për liderët e partive dhe jo vetëm.

Ori Nebijaj, një gazetare në profesion, i është bashkuar PD ku renditet e 18-ta në listën e Tiranës për deputete. Ajo shprehet se Luli na qenka deejay, duke sjellë edhe shembuj konkret.

Nebijaj theksoi se Basha luan vetëm muzikën dhe nuk këndon, duke sjellë në vëmendjen që kur ka qenë kandidat për kryetar bashkie nga studio e Arjan Çanit ka zëvendësuar deejay e emisionit.

Por ndonëse Luli nuk këndon dhe nuk e ka pasion, gjatë protestave të opozitës nuk nguronte të këndonte himnin kombëtar. Me zë të ngjirur, pa intonacion dhe me britje për të dominuar si këngëtar i famshëm, Luli na shoqëroj për disa kohë me këtë shfaqje para selisë së PD.

Por kur e pa dështimine tij në muzikë, nuk e shfaqi talentin e tij të pazbuluar që të montonte në oborrin e SHQUP një kompjuter dhe bokse për të luajtur si deejay, por mori si këngëtar tenorin e njohur Kastriot Tushën.

?Luli nuk këndon, por luan muzikë, bën deejay. Basha e ka përdorur në fushatat e tij dhe kur ka qenë kandidat për Tiranën ka dalë tek Arjan Çani live dhe ka luajtur, ka zëvendësuar deejay Çerrin. Ka luajtur muzikën?, u shpreh Ori Nebijaj./CNA.al

 

 

 

A post shared by Soire?e (@soiree_sezoni3)

Lajmet e fundit nga