LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E PABESUESHME! Luli është 36 vjeç

24 Janar 2021, 10:40, Satire Politike CNA
E PABESUESHME! Luli është 36 vjeç

Dikujt mund t’i duket e pabesueshme, por jemi përballë rastit, ku ose gënjen Lulzim Basha (që nuk bën vaki) ose, gjendja civile i ka falsifikuar ditëlindjen, shqiptarët i merr për budallenj. Me shume gjasë është e dyta.

Dje për të disatën herë Luli tha: Unë do të jem i pari kryeministër që nuk është arsimuar në komunizëm, që është rritur dhe brumosur me një model perëndimor të formimit, që beson në vlerat fondamentale të shoqërive të lira.

Sipas llogarive të ekspertit të matematikës Basha, del që Luli sot të jetë 36 vjeç, pra shkollën ta ketë nisur në vitin 1991 dhe të ketë lindur në vitin 1985, kohë kur ka vdekur ai që Luli i ngjan shumë dhe na la një mal me komisarë.

Këtë punën e moshës Lulzimi e thotë vetë dhe nga njëra anë duhet besuar, por kur kujton 7×7= 42 të çon në dyshime të forta se fajin mund ta ketë edhe gjendja civile, sepse nuk është rasti i parë ky.

Megjithse në këtë rast mund të shërbejë edhe shpehja e famshme e Ilir Metës: Luli të gënjën edhe për orën.

Dhe ne duam ti gjejme sa e ka moshën vërtet! Megjithse me letra e deklaron 1974.

Luli vetëm universitetin ka mundur ta bëjë jashtë për 12 vite (edhe këtë vetë e ka deklaruar), mezi mbylli 4 vite. Ndërsa 12 vite të tjera i ka bërë në Tiranë kur komisarët e partisë e edukuan me dashurinë për partinë dhe si të gënjente popullin.

p.s Kush e gjen moshën e vëtetë të Lulit ka një mëngjes pune me paçe, pilaf me Fahri Balliun./CNA.al

Lajmet e fundit nga