LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me kë piu/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

9 Tetor 2020, 08:33, Satire Politike CNA
Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin ?Opinion? të Blendi Fevziut, presidenti Ilir Meta u shfaq tapë.

I dehur nga gëzimi se po shikonte Fevziun apo nga dy gjëra të mëdha që po i ndodhin, si ?dashuria? për Edi Ramën dhe tradhëtia e Lulzim Bashës, Ilir Meta tregoi edhe sarajet e tij te Kodra e Diellit apo edhe në Gjirin e Lalzit.

Pas drekës me Nar Kokën dhe Blushin e tij tek lokali i Gëzimit te kashtës ne ish bllok,  Ilir floriri i është vërsulur qeverisë si kurrë me parë nga emisioni i Blendi Fevziut, ndërsa ky i fundit po dehej gjatë intervistës nga avujt e Likes.

Për këtë situatë ka pasur edhe reagime të forta.

I pyetur për dehjen e presidentit Meta, gazetari Balliu tha se problemi i vërtertë i presidentit është tradhëtia që i ka bërë ?gruaja?.

?Kur të tradhëton gruaja, ose do ta rrahësh, ose do ta divorcosh, ose do dehesh, ose do të vesh të ankohesh tek babai i gruas, për nusen?. Ilir Meta ka zgjedhur të pije dhe të shkojë tek ?vjehrri? të qajë hallet.

Kjo është e vërteta e tradhëtisë së Lulzim Bashës, ndaj Metës sipas Balliut.

Por, një version tjetër ka pasur zëdhënës Blushi, për presidentin tonë. Ai ka mohuar që presidenti të jetë dehur për tradhëtinë e ?gruas? së tij, Lulit të Republikës së re dhe ka theksuar se presidenti gjithçka e ka bërë nga lumturia, nga rikthimi i ?dashurisë? së tij të vjetër, Edi Ramës.

“Dashuritë e mëdha, kanë edhe rikthime të mëdha, Ndaj dhe presidenti nuk ka sesi të mos e përjetojë këtë rikthim të madh”, saktësoi postuesi i statuseve t të Likes në fb.

Ndodhi dehja dje nga dashuria apo nga tradhëtia, kjo mbetet për t?u sqaruar nga Ilir Meta, në emisionet e ardhshme televizive.

Për të qarë dhe për të qeshur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga