LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pak lëng rrushi për Lulzim Bashën

2 Tetor 2020, 09:43, Satire Politike CNA

Kryetari i Republikës së re, Luli Basha dje u shfaq te Çlirim Peka. Ky i fundit i bëri ?qoken? kryetarit të Republikës së re, sepse vëllai i tij për pak vota kaloi skualifikimin në degën e PD-së në Has.

Tashmë Çlirimit i duhet që të ecë përpara dhe menjëherë sapo Luli i konfirmoi të vëllain, e ftoi në studio. Dhe këtë herë nuk e ftoi kot. E ftoi dhe i vendosi përpara edhe lëng rrushi, ashtu siç i pëlqen Lulit.

Së fundi është mësuar nga burime pranë Republikës së re, se Lulzim Basha ka filluar pi lëng rrushi me shumicë. Dhe këtë ka filluar ta bëjë sipas parimit ?shikon rrushi, rrushin dhe piqet?.

Me idenë se duke parë Berishën, ish-kryeministër dhe duke bërë ortakëri me Edi Ramën apo duke qëndruar pranë Ilir Metës, mendon se mund të piqet dhe një ditë të jetë edhe ai kryeministër.

Formulën e rrushit, mësohet se ia ka ofruar shefja e PR në Republikën e re, Desada, e cila bashkë me call centërin e kunatit kanë pasur sukses javët e fundit duke shpërndarë pafundësisht lajme dhe video të Lulit në rrjetet sociale.

Luli duke pirë lëngun e rrushit, pas emisionit shpall fitoren e tij të radhës kundër Edi Ramës.

Suksese Luli. Pi sa më shumë lëng rrushi. Dhe mos harro parimin ?shikon rrushi, rrushin dhe piqet?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga