LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-“Kunatin e jap, partinë nuk e jap”/ Shpërthen ironia në rrjet

17 Maj 2021, 13:05, Satire Politike CNA
Foto-“Kunatin e jap, partinë nuk e jap”/ Shpërthen ironia

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit 2021, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk dha dorëheqjen nga drejtimi i kësaj force politike, por një ditë më parë mblodhi Këshillin Kombëtar dhe shpalli mbajtjen e zgjedhjeve për kryetar, në 13 qershor.

Por, ndërsa Basha nuk mban asnjë përgjegjësi për humbjen e zgjedhjeve, faqet e humorit në rrjetet sociale nëpërmjet memeve, kanë ironizuar kreun e PD-së.

Nuk është vetëm Lulzim Basha, ai që ka rënë ?viktimë? e humorit në rrjetet sociale, por edhe personazhe të tjera të politikës.

Për më tepër shikoni fotot më poshtë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga