LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Politikanë dhe gazetarë të veshur si afganë/ "Shpërthen" rrjeti me meme

19 Gusht 2021, 12:26, Satire Politike CNA
Foto-Politikanë dhe gazetarë të veshur si afganë/

Prej disa ditësh, strehimi i afganëve në Shqipëri është kthyer në diskutimin e ditës.

Ende nuk kanë mbërritur afganët e parë, të paktën jo nga Rinasi siç kanë lajmëruar zyrtarisht, ndërkohë që qyterarët kanë shpërthyer në rrjete sociale, me meme.

Përveç debatit, nëse ka kapacitete Shqipëria për t?i pranuar apo jo, nuk ka munguar edhe humori në rrjete sociale.

Personazhe të ndryshëm si gazetarë, drejtues emisionesh, politikanë si kryeministri Edi Rama, kreu i PD-së Lulzm Basha por edhe të tjerë janë bërë ?viktima? të memeve.

Ata shihen në foto, me veshje afgane, duke përcjellë kështu të qeshura dhe humor, në një situatë mjaft të nxehtë debati./CNA.al

Lajmet e fundit nga