LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Ylli Dylgjeri/ Zbulohet testamenti i largimit të Lul Bashës nga PD

10 Dhjetor 2021, 08:40, Satire Politike CNA
Nga Ylli Dylgjeri/ Zbulohet testamenti i largimit të Lul Bashës nga PD

Versioni origjinal i testamentit u hartua nga avokatët e Lul Bashës, Spartak Ngjela, dhe një hollandez që kërkoi te mbetej anonim.

Testamenti u nënshkrua nga vetë Ai në datën 8.12.2021, pas takimit me ndihmës- ndihmësin e Sekretarit te Shtetit, në prani edhe të EskoBardhit.

Me kërkesën e NaltLartësisë së Tij Edi Rama, dokumenti u ndryshua sepse pritej një ndërhyrje nga Ser. Xhorxh Soros. Ndërhyrja u arrit por ishte shumë larg së premtuarës.

Gazetarët arritën të zbulonin se në Testament, Luli kërkoi që pothuajse e gjithë pasuria e Tij të ndahej midis antarëve të Kryesisë së PD të emëruar prej Tij, ku pjesën madhore e merrnin Gazmend Bardhi, Grida Duma dhe Ervin Salianji.

Pjesa tjetër e parave do të shpërndahej në mënyrë të barabartë midis gruas, kunatit, dhe badiguardëve. 50,000 euro i transferoheshin mobilerisë së dhomës së gjumit që ishte kujdesur edhe për mirëmbajtjen permanente. Kunati, i cili për shumë vite ishte i besuar i Lulit dhe dinte shumë sekrete do të përfitonte edhe përqindjet e premtimet e bizneseve të lëna me shkrim në kasafortën e dhomës së gjumit.

(lexoni gjitha mosmarrëveshjet e seksereve)

Por dokumenti përmban edhe një paralajmërim të rëndësishëm: Luli kërkon që pjesa e madhe e trashëgimnisë t?i kalonte ambasadores amerikane që kishte kontribuar për qendresën e Tij muajt e fundit në PD?për këtë të fundit Avokati ka hasur disa pengesa e vështirësi juridike që nuk dihet nëse do të tejkalohen!/CNA.al

Lajmet e fundit nga