LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tik Tok sfidon rrjetet e tjera sociale/ Ja ndryshimi i ri i aplikacionit

28 Shkurt 2022, 19:51, Tech CNA
Tik Tok sfidon rrjetet e tjera sociale/ Ja ndryshimi i ri i aplikacionit

Një përditësim i TikTok i lejon përdoruesit të bëjnë video deri në 10 minuta, duke tejkaluar maksimumin e tij të mëparshëm prej tre.

Konsulenti i mediave sociale Matt Navarra tha për Insider se videot më të gjata janë më të lehta për t’u fituar para.

Ai tha gjithashtu se TikTok po ndërton “një arsenal” për të konkurruar me platforma të tjera si YouTube.

Ndërsa TikTok po hap portat për format e gjata, platforma të tjera si YouTube, Facebook dhe Instagram kanë zhvendosur vëmendjen e tyre në promovimin e përmbajtjeve më të shkurtra për të konkurruar me të parën.

Shorts i YouTube , i cili u lançua në mars 2021, së fundi tejkaloi 5 trilion shikime në total, ndërsa CEO i Meta Mark Zuckerberg tha se Facebook dhe Instagram Reels po bëheshin një prioritet në një thirrje fitimesh në fillim të shkurtit.

Navarra tha se ai mendonte se ishte e mundur që TikTok të hiqte dorë fare nga zgjatja e minutazhit të videove në të ardhmen dhe të lejonte përdoruesit të ngarkonin video, si YouTube./CNA.al

Lajmet e fundit nga