LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

WhatsApp zbulon një veçori të re që do të ndryshojë përgjithmonë bisedat tuaja në grup

18 Shkurt 2022, 15:06, Tech CNA
WhatsApp zbulon një veçori të re që do të

WhatsApp po teston një veçori të re të quajtur ?Komunitete?. Çdo komunitet është si një “grup” gjigant për grupet tuaja ekzistuese në WhatsApp.

Grupet janë një nga mënyrat më të njohura për të biseduar brenda aplikacionit në pronësi të Facebook.

Por të kesh ?Grupe? të shumta ndonjëherë mund të jetë kaotike dhe e vështirë për t’u mbajtur nën kontroll. WhatsApp filloi të punojë për këtë veçori, ?Komunitete? për të mbledhur Grupe vitin e kaluar.

Tani detajet e veçorisë po shfaqen në versionin beta të WhatsApp.

Ekspertët e WhatsApp në WABetaInfo kanë zbuluar imazhe të reja dhe referenca për “Komunitetin” në WhatsApp.

“Është një vend privat ku administratorët e grupeve kanë më shumë kontroll mbi disa grupe në WhatsApp, i disponueshëm në një përditësim të ardhshëm të aplikacionit,” tha WABetaInfo. “Është si një bisedë në grup dhe administratorët e grupit janë në gjendje të lidhin grupe të tjera në Komunitet.”

WABetaInfo shtoi: “Do të jetë e mundur që menjëherë të dërgosh mesazhe për të gjithë pjesëmarrësit e atyre grupeve të lidhura me komunitetin.”

Karakteristikat e plota nuk janë ende të disponueshme në beta, por ka të ngjarë që ato të testohen në të ardhmen e afërt. Një ?komunitet? do të jetë një mënyrë për t’i mbajtur Grupet të organizuara.

Ndoshta ju mund të keni një ?komunitet pune? që do të kishte shumë Grupe më të vogla brenda.

Ose ndoshta zona juaj lokale do të kishte një komunitet, i cili ndahet në Grupe të veçanta për shkollim dhe ankim për çështjet e lagjes.

WhatsApp nuk ka konfirmuar se kur  apo edhe nëse kjo veçori do të shpërndahet për publikun e gjerë.

Lajmet e fundit nga