LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Snapchat gëzon përdoruesit/ Më në fund bën ndryshimin e shumëkërkuar

17 Shkurt 2022, 15:14, Tech CNA
Snapchat gëzon përdoruesit/ Më në fund bën ndryshimin e

Aplikacioni Snapchat ka bërë me dije të gjithë përdoruesit se tashmë do të kenë mundësinë të ndryshojnë emrin në llogarinë e tyre.

Nga 23 shkurti, përdoruesit do të jenë në gjendje të ndryshojnë emrin e tyre pa ndonjë ndikim në listën e miqve të tyre, kodin Snap, rezultatin Snap ose kujtimet.

Për të ndryshuar emrin e përdoruesit, hapni aplikacionin Snapchat dhe trokitni lehtë mbi ikonën Bitmoji në këndin e sipërm djathtas të kamerës për të shkuar te ekrani i profilit.

Zgjidhni cilësimet duke trokitur në ikonën e ingranazhit në këndin e sipërm djathtas të profilit.

Prekni ‘Emri i përdoruesit’, pak poshtë Emrit dhe zgjidhni ‘Ndrysho emrin e përdoruesit’ të shënuar me blu. Shkruani një emër përdoruesi të ri, shtypni Next dhe hyni përsëri në Snapchat për ta përfunduar.

Ndërsa përdoruesit tani mund të ndryshojnë emrat e tyre të përdoruesve, ka disa paralajmërime të rëndësishme. Snapchatters do të jetë në gjendje të ndryshojë emrin e përdoruesit vetëm një herë në vit dhe nuk do të jetë në gjendje të rikthehet në asnjë emër përdoruesi të zotëruar më parë ? duke përfshirë emrin e tyre.

Ndryshimi i emrit tuaj të përdoruesit nuk do të ketë asnjë ndikim në listat e miqve tuaj, kodin Snap, rezultatin e Snap ose kujtimet, ka siguruar Snapchat./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga