LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fjala e fundit e teknologjisë/ Samsung prezanton 3 smartphone të rinj

10 Shkurt 2022, 08:27, Tech CNA
Fjala e fundit e teknologjisë/ Samsung prezanton 3 smartphone të rinj

Samsung  ka zbuluar tre telefona inteligjentë të rinj si pjesë e linjës së saj Galaxy S22.

Për modelin standard, Samsung ka zvogëluar madhësinë e ekranit, ndërsa, Galaxy S22 Plus ka një ekran pak më të madh, krahasuar me modelin e vitit të shkuar.

Galaxy S22 Ultra i Samsung, ka një ekran të madh 6.8 inç, por përfshin gjithashtu S-Pen.

S-Pen ishte një veçori kryesore e serisë Note të Samsung, e cila u ndërpre në dhjetor të vitit të kaluar.

Sjellja e S-Pen në S22 Galaxy Ultra do të thotë që përdoruesit do të jenë në gjendje të krijojnë gjithçka, nga listat e blerjeve dhe shënimet e studimit, deri te skicat dhe dokumentet e sinjalizuara.

Samsung Galaxy S22 dhe S22 Plus dalin në shitje më 11 mars, në disa ngjyra, të bardhë, të zezë, jeshile dhe rozë, ndërsa Ultra, del në shitje shumë më herët, më 25 shkurt./CNA.al

Lajmet e fundit nga