VIDEO-Zbulohet dizajni mahnitës i iPhone 14 që mund t'ju bëjë të hiqni dorë nga Samsung

21 Janar 2022, 09:18, Tech CNA
VIDEO-Zbulohet dizajni mahnitës i iPhone 14 që mund t'ju

Një fanatik i teknologjisë ka krijuar një video mahnitëse që tregon se cili mund të jetë dizajni i iPhone-it të ardhshëm.

Në një video në YouTube , dizajneri grafik “The Hacker 34” dha opinionin e tij për iPhone 14 Pro, bazuar nga informacionet që kanë dalë së fundi.

Telefoni pritet që të dalë në treg në shtator, por falë pjesëve të informacionit të zbuluar nga të brendshëm të Apple,  tashmë ka një pamje se si do të duket iPhone  i ardhshëm.

Imagjinata e YouTuber-it përmban një kamerë selfie me vrima, duke u rreshtuar me thashethemet e forta se vargu i iPhone 14 do të jetë i pari që do të heqë hapin.

Prerja në iPhone-ët më të fundit të Apple përmban kamerën e përparme si dhe sensorët për veçori si Face ID.

Apple thuhet se do ta heqë atë këtë vit në favor të dizajnit me vrima të pionierëve të rivalëve Samsung dhe Huaëei.

Dizajni i iPhone 14 Pro i Hacker 34 gjithashtu përmban dizajnin me tehe të sheshta të prezantuar me iPhone 13 të vitit të kaluar.

Apple mendohet se do t’i përmbahet dizajnit për linjën e saj të ardhshme të iPhone-ve, pasi kërkon të largohet nga skajet e lakuara të veshura prej vitesh nga pajisjet e saj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga