LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Facebook, WhatsApp dhe Instagram ndalojnë reklamat për mediat ruse

26 Shkurt 2022, 07:42, Tech CNA
Facebook, WhatsApp dhe Instagram ndalojnë reklamat për mediat ruse

Meta Platforms, kompania mëmë e Facebook, Instagram dhe WhatsApp ka njoftuar se do të ndalojnë mediat shtetërore ruse të shfaqin reklama ose të fitojnë para në platformat e saj kudo në botë.

Lajmi është bërë i ditur në rrjetet sociale, ku kreu i politikës së sigurisë në Facebook, Nathaniel Gleicher shkruan se këto masa do të vazhdojnë edhe në fundjavë.

?Ne gjithashtu vazhdojmë të aplikojmë etiketa për mediat shtetërore ruse?, postoi kreu i politikës së sigurisë në Facebook, Nathaniel Gleicher në Twitter./CNA.al

Lajmet e fundit nga