LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas 10 vitesh, Snapchat më në fund lejon përdoruesit të bëjnë këtë ndryshim në llogaritë e tyre

26 Shkurt 2022, 14:05, Tech CNA
Pas 10 vitesh, Snapchat më në fund lejon përdoruesit të

Me kalimin e viteve, përdoruesit e Snapchat u zhgënjyen me mungesën e fleksibilitetit në lidhje me ndryshimin e emrit të përdoruesit në rrjetin social.

Pas gati 10 vitesh pas lançimit të aplikacionit , Snapchat instaloi opsionin që përdoruesit e tij të ndryshojnë përfundimisht emrin e përdoruesit nga momenti kur u regjistruan për herë të parë.

Funksioni është i disponueshëm si për përdoruesit e iOS ashtu edhe për Android dhe nuk do të ndikojë në gjëra e tjera si miqësitë, kodin Snap dhe Memories.

Si mund të ndryshoni emrin tuaj në snapchat?

Për ta bërë këtë, duhet të prekni ikonën Bitmoji në këndin e sipërm djathtas të kamerës.

Prekni ikonën e ingranazhit për të hyrë në cilësimet.

Zgjidhni  emrin e përdoruesit , e ndjekur nga  Ndrysho emrin e përdoruesit .

Më pas do të shfaqet një dritare kërcyese duke u kujtuar njerëzve se mund të ndryshojnë emrin e përdoruesit vetëm një herë në vit.

Shkruani emrin e ri që dëshironi dhe shtypni  Next .

Rihyni përsëri në Snapchat që të bëhet ndryshimi./CNA.al

Lajmet e fundit nga