LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debat i fortë mes Tabakut dhe Felaj/ “Nuk jam zemra jote”

19 Janar 2022, 14:48, Aktualitet CNA

Kryetarja e Komisionit Hetimor për impiantet e trajtimit të mbetjeve, Jorida Tabaku është përplasur me zv kryetaren Ermonela Felaj në mbledhjen e sotme. Tabaku i ka këkruar Felajt të ruajë qetësinë dhe se nuk do të ndalet derisa të shkojnë pas hekurave të gjithë personat që janë përfshirë në aferën e inceneratorëve.

Pjesë nga debati

Ermonela Felaj: Kështu është kur thoni kur ju gënjeni

Jorida Tabaku: E ka fjalën zonja Dhima pastaj zonja Xhima. Më fal. Ju lutem është e pamundur që zonja Felaj t?i bëjë tabelë qitje të gjithë. E ka fjalën zonja Dhima dhe pastaj do kalojmë te plani i hetimit. Nuk sillem vërdallë deri kur të shkoj në burg kushdo nga ju që është përfshirë. Të flasë zonja Dhima dhe pastaj vazhdoj unë.

Ermonela Felaj: Sill planin e hetimit a e ke gati planin e hetimit? Paraqite atë duam të dëgjojmë. Jo mo zemër po nuk kam nevojë?

Jorida Tabaku: Nuk jam zemra jote por zonja Tabaku, kryetare e Komisionit

Ermonela Felaj: Askush këtu nuk ka nevojë të mbrojë askënd.

Jorida Tabaku: Zv.kryetarja e parlamentit e merr fjalën me dhunë. Zonja Felaj me qetësi. E ka fjalën zonja Dhima dhe pastaj. Nëse doni t?ia heq fjalën zv/sekretares së komisionit. Donja Dhima të kërkoj ndjesë. E kam të pamundur të menaxhoj zv/kryetaren e parlamentit. E di që është aferë e madhe por me qetësi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga