LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tension tek 5 maji/ Banorët përplasen fizikisht me policinë

19 Janar 2022, 08:53, Aktualitet CNA

Data 19 Janar ishte afati i fundit, kur banorët e zonës ?5 Maji?, duhej të largoheshin nga banesat.

Por, ata kanë refuzuar në mënyrë kategorike ta bëjnë këtë gjë dhe për pasojë, sot kur kanë shkuar fadromat e IKMT për të shembur shtëpitë ata janë përplasur me policinë.

Mes tyre raportohet se  ka pasur edhe përplasje fizike.

Banorët kanë shpërthyer ndërkohë në akuza ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj/

?A mund të na thotë Erion Veliaj se ku i çon këto familje sot? Të na japë përgjigje përmes televizionit, se ne nuk na takon dot,? tha një prej banorëve.
?Nuk preken femrat me dorë, largohu andej,? dëgjohet një zonjë.

Ndërkohë një nga banorët tha se ?Erion Veliaj më ka bërë presion të votoj PS-në?.

 ?Erion Veliaj, ti je një kriminel,? tha një tjetër banor.

 “Nëse bëni dhunë me banorët, do ju dalë keq. A doni luftë? Mos na shtyni se luftë do keni,?  u shpreh një tjetër protestues./CNA.al

Lajmet e fundit nga