LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si do regjistrohet një pjesë e PD në zgjedhje/ Braho: KQZ përcakton kush përfaqëson PD

18 Janar 2022, 20:37, Aktualitet CNA

Anëtar i Komisionit të Sanksioneve dhe Ankesave në KQZ, Ledio Braho thotë se Presidenti është brenda afatit legjitim për të përcaktuar një datë për zgjedhjet e pjesshme në 6 bashkitë pa kryetar.

Braho tha se i takon KQZ të marrë një vendim për të përcaktuar se kush përfaqëson PD dhe kush do të regjistrojë kandidatët në emër të saj.

?Do të jetë z. Celibashi që do të veprojnë në këtë pjesë, në dijeninë time PD ka kryetar z. Basha në gjykatë. Kreu i KQZ do të përcaktojë kush përfaqëson kryetarin e PD dhe kush do të regjistrojë kandidatë në emër të saj?, tha Braho në “Now” me Erla Mëhillin në Euronews.

Ai tha se nuk mund të bëjë një parashikim se çfarë do të ndodhi, por shtoi se ka mekanizëm për të kandiduar si i pavarur për kryetar bashkie./euronews

Lajmet e fundit nga