LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+video/ 5 maji nën “pushtetin” e Policisë/ Banorët përfundojnë në komisariat

19 Janar 2022, 09:54, Aktualitet CNA

Mëngjesin e sotëm në zonën e 5 Majit, Policia ka zbarkuar duke rrethuar të gjithë lagjen.

Shkak për këtë rrethim është bërë protesta e banorëve, të cilët janë kundër shembjes së shtëpive të tyre.

Fillimisht ata kanë bllokuar fadrimat e IKMt dhe më pas me ndërhyrjen e Policisë, ka nisur shembja e banesave.

Ndërkohë nuk ka munguar përplasja fizike mes policisë dhe banorëve dhe disa prej këtyre të fundit janë shoqëruar në komisiriat.

Më poshtë po sjellim  foto dhe videa nga zona e  5 Majit e blinduar me policë, dhe me banorë të irrituar që nuk ndalen së akuzuari kryeabshkiakun e Tiranës, Erion Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga