“Lul je i djegur në Fier”/ Kush janë “kriminelët” nga të cilët mbrohet Basha

16 Janar 2022, 21:59, Politikë CNA
“Lul je i djegur në Fier”/ Kush janë

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD  Vasil Ndreko teksa ka komentuar takimin e Lulzim Bashës në Fier, është shprehur se ai ruhej nga policia, Garda dhe FNSH.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai shkruan se elementë ?të rrezikshëm?  që protestonin kundër Bashës, ishin Roland Zhezha, Rrapi Gjika, Zamira e Xhevatit, shumë të tjerë dhe Llamarina e Apolonisë.

Ndreko thekson se Basha është i djegur në Fier dhe se nuk do marr asnjë herë fitore.

?Policia, Garda, FNSH, po nga kush do ta ruanin deputetin Basha?

Përballë personave që nuk kishin asnjë lidhje me Fierin dhe demokratët e Fierit ishin disa elementë ?të rrezikshëm?  që protestonin kundër Bashës . Ishin Roland Zhezha, Rrapi Gjika, Zamira e Xhevatit, shumë të tjerë dhe Llamarina e Apolonisë.

Turp o lul turp edhe ju që i bëni hije Lulit dhe e ruani me policë nga këta ? kriminelë? që unë ju përmenda edhe emrat.

Për ju mercenarë 500 lekësh që nuk dini ku bie teatri Bylis po sqaroj Llamarina është Pandi Tole, legjende e futbollit fierak, pseudonimi i është vendosur nga tifozët e Apolonisë sepse megjithse e dëmtonin shumë fizikisht ai përsëri ngrihej dhe hynte në lojë.

Ik o Bash me bashistë, je i djegur në Fier!?, shkruan ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga