Basha takim në Fier/ Dyshimi që ngre demokrati

16 Janar 2022, 15:20, Politikë CNA
Basha takim në Fier/ Dyshimi që ngre demokrati

Braktisja e Lulzim Bashës nga demokratët tashmë është një fakt. Përveç rrjedhjes nga ana e deputetëve që po i ikin një e nga një, Bashën po e lë vetëm edhe baza.

Ditën e sotme, Basha ishte në një takim në qytetin e Fierit, dhe ashtu siç raportoi CNA.al për mbushjen e sallës i erdhi në ndihmë Rama.

Burime për CNA.al bënë të ditur se 150 persona ia ka çuar kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi.

Rreth 100 persona, Balili i Patosit.

100 persona janë punonjës të Bashkisë së Lushnjes dhe Divjakës.

Ndërsa pjesa tjetër janë punonjës të kompanisë së vellait të Agron Kapllanaj.

Ndërsa dyshime ka hedhur edhe një demokrat. Në faqen zyrtare, Basha ka publikuar pjesë nga takimi i tij, ndërsa demokrati mes ironisë i shkruan se fshati ku ai jeton është boshatisur sepse njerëzit kanë ikur në Fier, ndërsa shton se e gjithë zona është komuniste. Ai shton pyetjen nëse Basha ka marrë në takim partinë komuniste.

?Ore eshte boshuar fshati nga njerezit.kane vajt ne fier se vjen basha.por di qe fshati im eshte komunist.valle basha ka mare partin komuniste??, shkruan ai.

Një tjetër qytetar shprehet se Basha ka pasur si mision shkatërrimin e të djathtës shqiptare.

?Basha do mbahet mend si lideri qe su be dot kurre me i deshtuar misioni tij ishte te shkaterinte te djathten faqe zi?, shkruan komentuesi.

Një tjetër qytetar, e bën përgjegjës për të gjithë situatën e rëndë ekonomike që është krijuar në vendin tonë.

?Prej teje jan rrit faturat e energjis,pasi ke qendru pasiv dhe duar kryq qe 8 vite,je deshtimi me i madh ne 30 vite demokraci?, shprehet ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga