Dje e shante sot i qëndron në krah/ Çfarë thoshte mercenari i Bashës para disa muajsh

16 Janar 2022, 21:15, Politikë CNA
Dje e shante sot i qëndron në krah/ Çfarë thoshte

Show politik i Lulzim Bashës ka vijuar deri në orët e mbrëmjes. Pasi ?shiti? takimin e sotëm në Fier, si një nga takimet më të mira dhe me mbështetje të madhe, e vërteta ishte ndryshe, dhe kjo u faktua.

Por Luli ka vendosur që të ketë edhe një bashkëbisedim me ata që ai i quan aktivistë dhe që e ndjekin nga pas.

Besnik Manushi, një nga ata që ka folur në takimin e Bashës është shprehur se është i vendosur të ndjekë rrugën e vështirë që po ndjek Luli, atë të vlerave dhe integritetit.

?Këto kohë gati duken si herezi të thuash të vërtetën. Gjithëkush që thotë të vërtetën konsiderohet në krahun e gabuar, por po ju them të gjithëve se unë nuk mund të jem në krahun e gabuar sepse jam në krahun e institucionit dhe jo në krah të një emri. Ne po zgjedhim njësoj si ju zoti Basha, rrugën e vështirë, atë të vërtetën, të vlerave, të integritetit?, tha ai.

Por ajo që bie në sy është se sa qesharak janë pikërisht këta ?aktivistë?. Nga një vëzhgim në faqen zyrtare të Facebook-ut të  Besnik Manushit, shihet qartë se si ai ka punuar kundër Bashës. Me një sërë statusesh, ai ishte mjaft kritik dhe i ashpër. Në një postim në muajin maj të vitit 2021, Manushi shprehej se shpëtimi i Bashës duket se është bashkëqeverisja me Ramën.

Por çfarë tregon kjo? Mesa duket PD po shkon drejt zgjedhjeve me një mercenar të vjetër. Më poshtë po sjellim një video të tij dhe foto nga postimet në Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga