LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Turp, meriton burgun!’/ Pronari i çerdhes ku humbi jetën 3-vjeçari përplaset me avokatin live

10 Janar 2022, 12:07, Aktualitet CNA
‘Turp, meriton burgun!’/ Pronari i çerdhes ku humbi

Pas ngjarjes së rënë në Fier ku 3-vjeçari humbi jetën në kopësht privat, ka folur dhe pronari i këtij institucioni.

Në një lidhje me emisionin ?Me Zemër të Hapur?, ai tha se ngjarjen e ka mësuar nga stafi, ndërsa ditën e ngjarjes nuk ka qenë në Fier. Ai deklaroi më tej, se çerdhja është e monitoruar nga kamerat, por ato s?janë të vendosura në të gjitha ambientet.

?Ditën e premte s?kam qenë fare në Fier. Unë di aq sa është deklaruar edhe nga ana ime në polici. Njoftimin e mora nga stafi. Çerdhja është e monitoruar nga kamerat, por kamera s?kam në të gjitha ambientet. Jam në ambientet e policisë dhe nuk mund të flas më?, tha pronari i kopshtit.

Ndërkohë, avokati i emisionit e cilësoi këtë deklaratë si një turp dhe shtoi se ishte shenjë papagjegjshmërie. Sipas avokatit, pronari duhet të vendoset në burg.

?Turp, shko në burg, turp. Meriton burg, po tregohesh i pa përgjegjshëm. Për çfarë i merr lekët ai, për të vrarë fëmijët e botës? Ai duhet masë sigurie edhe në burg, të vendoset në burg e të kuptojë çfarë është burgu?, tha avokati./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga