LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar për plagosje/ Kush është mercenari radhës i Bashës që dhunoi demokratët

10 Janar 2022, 11:24, Aktualitet CNA
I dënuar për plagosje/ Kush është mercenari radhës i

Janë zbuluar të dhëna të tjera për mercenarët e kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha që mblodhi në protestën e 8 janarit për të dhunuar demokratët.

Njëri prej tyre është edhe Arjan Alldervishi, i arrestuar nga policia brenda selisë së PD-së ku në katin e dytë bashkë  me persona të tjerë sulmuan me gaz dhe sende të tjera demokratët në protestë.

Sipas asaj që raporton Syri tv, Alldervishi mësohet se është me precedentë penalë.

Më herët ai ka qenë i arrestuar për plagosje me dashje dhe për lotari.

Për policinë ai njihet si kontingjent kriminal./CNA.al

Foto/ Kush është mercenari i Bashës që dhunoi demokratët, i dënuar për vrasje

Lajmet e fundit nga