LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhi dhe reshje bore në Dibër/ Policia apel drejtuesve të mjeteve

10 Janar 2022, 11:48, Aktualitet CNA
Stuhi dhe reshje bore në Dibër/ Policia apel drejtuesve të

Kanë nisur reshjet e dëborës në Dibër. Mësohet se reshjet janë me intensitet të ulët dhe nuk ka probleme në qarkullimin e mjeteve në akset kombëtare.

Në lartësi mbi 800 metra trashësia e borës arrin në 10 cm, por rrugët janë të kalueshme.

Ndërkohë në orët në vijim reshjet pritet të shtojnë intensitetin, ndaj policia kërkon që drejtuesit e mjeteve që nisen drejt Dibrës të kenë gomat e dimrit dhe të përdorin mjetet anti rrëshqitëse, zinxhirët./CNA.al

Lajmet e fundit nga