Dhunë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Demokratët “masakrojnë” të besuarën e Bashës

8 Janar 2022, 13:59, Politikë CNA

Arta Sakja, e ashtuquajtur nga Lulzim Basha kryetare e Këshillit Kombëtar të PD, sot ka bërë një reagim në lidhje me protestën e demokratëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Sakja, ka tentuar të justifikojë veprimet e dhunshme ndaj protestuesve, ndërsa thekson se ishte një përpjekje për revolucion të dhunshëm.

Por, pas këtij postimi demokratët kanë shpërthyer ne komente kundër të besuarës së Lulzim Bashës.

Demokratët e cilësuan të turpshme situatën në PD dhe dhunën që është ushtruar ndaj protestuesve.

?Shumë e turpshme Arta, e pafjalë. Mbajeni selinë, po kush do t’ju votojë më. Kjo dite ka veshur me turp të gjithë ata që ishin brenda e nuk do t’ju hiqet kurrë. Turp Turp Turp?-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan ?Po ç?mbledhje zeza o Arta Sakja po ca i dini njerzit ju dele nejse do të të dal gjilpëra dhe ty po he?.

Po ashtu një tjetër shkruan ?Nëse ti mendon se përfaqeson vërtetë PD, atëhere turp për ju! S’kam fjalë tjetër! Ta gëzoni Sigurimin në gjirin e bunkerit tuaj!?.

Më poshtë disa nga komentet:/CNA.al

Lajmet e fundit nga