‘Lul mashtruesi, plehrë që gjakos votuesit e tu”/ Demokratët-Bashës: Dil nga zyra kopili i Ramës

8 Janar 2022, 12:23, Politikë CNA
‘Lul mashtruesi, plehrë që gjakos votuesit e tu”/

Lulzim Basha nuk di të heqë dorë dhe të ndalet nga skandaet. Pasi ka shkuar që herën në mëngjes në zyrat e Partisë Demokratike me qëllimin e vetëm për të provokuar demokratët, ëhstë ngujuar në zyrën e katit të dytë.

I rrethuar nga njerëz më maska dhe të armatosur të cilët i ka lëshuar mbi demokratët, duke i rrahuar dhe duke i gjakosur, ka akuzuar ish kryeministrin Sali Berisha për dhunë.

Ndërsa Berisha ndodhej mes protestuesve të cilët në mënyrë paqësore po qëndronin në oborrin e PD me thirrjen e herë pas hershme për të hapur dyert e selisë dhe për t?u larguar që andej, Basha i ka bërë thirrje kryeministrite Edi Rama për ndihmë.

Kaq është dashur dhe policia, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë lëshuar mbi demokratët me gaz lotjsjellës duke i larguar nga oborri i PD.

Të revoltuar demokratët kanë shpërthyer edhe në faqen e Partisë Demokratike në rrjete sociale.

Nisur nga situata e krijuar ata nuk janë përmbajtur më ndaj Bashës.

?Turp t?ju vijë?prostitute..plehra..ik mor Lul mashtruesi, duke përdor gaz siç ka përdorur Edi Rama?Ik plehrë, që gjakos demokratët..Qelbësirë u mbyll derën votuesve të tu?.?.

Janë këto disa nga komentet që kanë vërshuar në rrjetin sociale të Partisë Demokratike, të cilët po i sjellim më poshtë./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga