Basha si Rama/ U hedh gaz lotsjellës demokratëve

8 Janar 2022, 11:13, Politikë CNA
Basha si Rama/ U hedh gaz lotsjellës demokratëve

Protestuesit e PD arritën në orën 11:28 minuta të hapnin derën e selisë dhe të hynin në ambientet e brendshme.

Mijëra protestues, anëtarë dhe drejtues të PD duan të hyjnë në shtëpinë e tyre, dhe kanë bërë të mundur hapjen e dyerve nga bunkerizimi i Bashës.

Demokratët ishin në hollin e selisë kur Lulzim Basha ka ndërmnarrë një veprim aspak normal.

Njësoj si në protestat kundër qeverisë, Basha u ka hedhur protestuesve gaz lotsjellës për ti nxjerrë jashtë selisë.

/E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga