Videolajm- Gaz lotsjellës dhe sende të forta/ Demokratët dhunohen në shtëpinë e tyre

8 Janar 2022, 11:40, Politikë CNA
Videolajm- Gaz lotsjellës dhe sende të forta/ Demokratët dhunohen

Demokratët janë futur në shtëpinë e tyre, duke hapur dyert e blinduara të Lulzim Bashës.

Teksa ishin në hollin e brendshëm të selisë, Basha urdhëroi të hidhej gaz lotsjellës ndaj protestuesve.

Gjithashu, brenda selisë janbë hedhur edhe sende të forta, ku ka mbetur i lënduar një nga demokratët dhe është nisur për ndihmë mjekësore në spital.

?Kujt ua mbyll dyert Basha? Demokratëve?? ishte pyetja qe drejtoi Berisha gjatë zhvillimit të protestës.

Më poshtë mund të shihni videot nga dhuna që është ushtruar ndaj demokratëve./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga