Basha i kërkon ndihmë Ramës/ Po më marrin demokratët vulën

8 Janar 2022, 11:59, Politikë CNA
Basha i kërkon ndihmë Ramës/ Po më marrin demokratët

Lulzim Basha është mbyllur në zyrën e tij me vetëm 7 persona që i kanë mbetur, me mercenarët që janë në seli.

Në një kohë kur deokratët po hyjnë në shtëpinë e tyre, Basha i ka kërkuar ndihmë Edi Ramës.

Basha nga frika se po i marrin vulën, kërkonn ndërhyrjen e policisë.

“Sali Berisha po rrezikon jetën e dhjetëra demokratëve me aktet e dhunës së sotme! Me një akt të paprecedentë, mercenarët nën urdhrat e tij, po sulmojne godinën e Partisë Demokratike, duke vënë në rrezik real jetën e drejtuesve më të lartë të Partisë Demokratike në qendër dhe në rrethe, si dhe të dhjetëra demokratëve të tjerë..

Gjakderdhja duhet ndalur nga institucionet ligjzbatuese!

I bëjmë thirrje institucioneve të ndërhyjnë për të shmangur viktimat e dhunës së Sali Berishës mes demokratëve!”, thuhet në deklaratën e PD./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga