Video-Nga paradhoma e Bashës dalin njerëz me maska dhe të armatosur/ Rrahin dhe përgjakin protestuesit

8 Janar 2022, 11:42, Politikë CNA
Video-Nga paradhoma e Bashës dalin njerëz me maska dhe të

Lulzim Basha i gjendur në panik nga braktisja e demokratëve dhe protesta madhështore para selisë së PD, është mbyllur në zyrën e tij.

Por, ndërkohë, sikurse shikohet edhe nga video më poshtë, në ballkonin e zyrës së Bashës, shikohen njerëz me maska.

Në ballkonin e katit të dytë ku ndodhet Lulzim Basha, kanë dalë njerëz me maksa dhe të armatosur.

Ata janë lëshuar me shkopin gome kundër demokratëve, duke i rrahur dhe gjakosur, dhe gjithë këtë e kanë mbuluar me gaz lotjsellës.

Një nga protetsuesit është çarë në kokë, dhe është dërguar me urgjenvë në drejtim të spitalit./CNA.al

Lajmet e fundit nga